Nasza działalność

Dostarczamy towar z Polski bezpośrednio do sklepu Klienta w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec oraz Belgii. Od stycznia 2018r także do Irlandii. Posiadamy własne magazyny wysokiego składowania oraz magazyny przeładunkowe wyposażone w chłodnie. Dzięki utrzymywaniu własnego stanu magazynowego, nasz poziom realizacji zamówień jest wyższy niż 95%.

Naszymi odbiorcami, w znakomitej większości, są sklepy detaliczne. Jesteśmy jednak otwarci na współpracę z każdym przedsiębiorcą, sprzedającym polskie produkty spożywcze na obsługiwanym przez nas terenie.

Oferujemy prawie 10 000 pozycji asortymentowych i stale powiększamy ofertę, chcąc dopasować się do potrzeb naszych Klientów. Proponujemy szeroki wachlarz wędlin i mięs, nabiału i tłuszczy, warzyw i owoców, dań gotowych, soków i napojów a także kosmetyków i chemii. Nasza oferta pochodzi od najlepszych polskich producentów żywności z całego kraju.

Logistyka

Dysponujemy ponad 30 specjalistycznymi pojazdami wyposażonymi w GPSy i agregaty chłodnicze. Dzięki temu produkty są dowożone na czas z zachowaniem ciągu chłodniczego.
W skrócie łańcuch dostawy wygląda następująco:

  • Kompletujemy towar na podstawie Państwa zamówień i ładujemy go na samochody ciężarowe z magazynu w Lublinie oraz Wysogotowie k. Poznania.
  • Załadowane pojazdy ruszają do naszych magazynów przeładunkowych. TIRy z Lublina dostarczają towar do Southall k. Londynu, natomiast z Poznania towar jest transportowany do De Meern w pobliżu Utrechtu, do Sheffield a także do Glasgow.
  • Tu następuje przeładunek na mniejsze samochody, którymi dostarczamy towar bezpośrednio do naszych Klientów. Towar z Southall zaopatruje sklepy w południowej części Wielkiej Brytanii, towar z Sheffield dostarczany jest do Klientów w północnej Anglii, natomiast z cross-docka w De Meern wyjeżdża towar do sklepów w Belgii, Holandii oraz Niemczech. Nowy magazyn w Glasgow obsługuje Klientów w Szkocji.
  • Jeśli jest taka potrzeba, kierowcy pomagają przy rozładunku.

Historia

Kto by pomyślał, że dzisiejsza Mastermedia rozpoczynała swoją działalność jako mała, trzyosobowa firma...
Początki działalności firmy sięgają wiosny 2006 roku. Wtedy to wspólnicy Grzegorz Cioczek i Paweł Wójciak osobiście zbierali zamówienia od Klientów z Londynu i przywozili towar z Polski. Składaniem i przygotowywaniem produktów w Lublinie zajmowała się Katarzyna Zdybicka-Wójciak.
Wraz ze zwiększającymi się zamówieniami, powiększała się ilość samochodów dostawczych w UK, a spedycja na Wyspy rozpoczęła się pojazdami typu TIR. Już na tym etapie skala biznesu wymagała zaangażowania w działalność większej ilości pracowników.
Dobre zarządzanie firmą owocowało dalszym zwiększeniem ilości dostaw, co z kolei „zmusiło” firmę, do uruchomienia większych magazynów przeładunkowych w Polsce i w Anglii, co znacznie usprawniło organizację pracy.
Od 2014 roku firma posiada własny stan magazynowy i tylko w nieznacznym stopniu korzysta z dostaw innych hurtowników. Sprawdzony spedytor na trasie Lublin-Londyn ustabilizował logistykę międzynarodową. Natomiast w samej Anglii towar dostarczany jest do Klientów przy pomocy własnej floty samochodów ciężarowych. Nasi przedstawiciele handlowi również poruszają się autami firmowymi.
Obecnie trzonem firmy w dalszym ciągu pozostaje trójka wspólników: Grzegorz Cioczek, Paweł Wójciak i Katarzyna Zdybicka-Wójciak. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników w Polsce i za granicą, a ich liczba stale powiększa się.

Dlaczego warto?

Konkurencyjne ceny

Oferujemy przejrzysty i atrakcyjny system rabatowy oraz cykliczne działania promocyjne. Skala naszej działalności pozwala uzyskiwać atrakcyjne warunki handlowe u producentów, które przekładamy na Klientów.

Krótkie terminy dostawy

Dysponujemy flotą specjalistycznych samochodów, magazynami oraz, co najważniejsze, własnym stanem magazynowym, co sprawia, że towar z Polski trafia do naszych Klientów w najkrótszym, możliwym czasie.

Szeroki asortyment produktów

Stale powiększamy nasz asortyment, współpracując z najlepszymi polskimi producentami. Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby, wynikiem czego są liczne nowości w naszej ofercie.

Katalog firmowy

tyt

Nowoczesność

Elektroniczne systemy wsparcia sprzedaży oraz dostaw pozwalają na szybkie i sprawne działania. Stale podnosimy standardy, w trosce o rozwój i kompleksowość oferowanych usług, co przekłada się na zadowolenie Klientów.

Partnerstwo

Szanujemy ludzi i działamy tak, aby i nas szanowano – uważamy, że to najlepszy sposób na odniesienie sukcesu. Rzetelność i dbałość o dane słowo są dla nas wyznacznikiem standardu prowadzenia biznesu.

Uczciwość

Postępujemy etycznie i zgodnie z prawem. Wierzymy, że można osiągnąć sukces bez konieczności rezygnacji z wartości.

Jesteśmy uczestnikiem Programu
RZETELNA Firma
Sprawdź naszą rzetelność

rzetelna firma