Solidarni z Ukrainą

W tym trudnym czasie, pragniemy wyrazić solidarność z naszymi

Współpracownikami i Przyjaciółmi z Ukrainy.

Kiedy w jednym miejscu wybucha wojna i dzieje się wiele złych rzeczy, w innym budzą się pokłady dobra i empatii. W szereg akcji włączają się tysiące osób fizycznych, firmy prywatne, organizacje i fundacje, przekazując środki finansowe oraz pomoc materialną na rzecz obywateli Ukrainy.

W Mastermedia pomagamy, dlatego teraz też chcemy pomóc.

Akcje wsparcia dla mieszkańców Ukrainy

Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu Pracowników Mastermedia, zarówno w Lublinie, jak i w Poznaniu, udało się zebrać wiele darów, które zostały przetransportowane do Dołhobyczowa, albo przekazane bezpośrednio do potrzebujących rodzin.

W zbiórki aktywnie włączyli się nie tylko pracownicy Mastermedia. Imponującą ilość żywności i leków przekazał nasz Partner biznesowy – firma NordPlus.

Mastermedia dołącza do Programu rządowego #PomagamUkrainie

Pewna, wiarygodna praca, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, pomaga odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jak i otoczeniu. Pozwala planować i myśleć o tym, co dalej.

Dlatego, dołączyliśmy do rządowego programu pomocy humanitarnej #PomagamUkrainie i zobowiązaliśmy się do zatrudnienia ukraińskich Pracowników w naszym oddziale w Poznaniu. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli powiększyć Zespół, dając naszym Przyjaciołom ze wschodu realne szanse na nowe życie w przyjaznym, rodzinnym środowisku.

O programie: www.pomagamukrainie.gov.pl

Jak pomóc Ukrainie?

Akcje pomocy Ukrainie trwają w Polsce, a także poza granicami naszego kraju. Nasi zagraniczni Klienci nieustannie pytają, jak mogą pomóc? Jak skutecznie wspierać Ukrainę w kryzysie? Sugerujemy bezpośrednią wpłatę na organizacje, gdzie pomoc jest szyta na miarę:

Caritas Polska

Polska Akcja Humanitarna

Polski Czerwony Krzyż

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu stworzyło wartościowy zbiór informacji, które mogą się przydać podczas przygotowywania, uruchamiania lub włączania się w akcje pomocowe: Jak możesz wesprzeć Ukraińców i Ukrainki? [prasówka aktualizowana]

Polska sieć franczyzowa FOOD PLUS za granicą pomaga mieszkańcom Ukrainy

Świat niesie pomoc mieszkańcom Ukrainy. Również właściciele sklepów naszej sieci franczyzowej Food Plus za granicą spontanicznie ruszyli z oddolną inicjatywą. Udało im się poruszyć lokalne społeczności, zebrać całe magazyny i tiry pełne artykułów dla potrzebujących.

O tym, jak wyglądała akcja pomocy, piszą lokalne brytyjskie media:

Why the Dorset Polish community is uniting to help Ukraine