Food Plus, pierwsza polska sieć franczyzowa za granicą należąca do Mastermedia, otworzyła kolejny sklep w niemieckim Nettetal.

Tym samym liczba sklepów z polskimi produktami za granicą sieci przekroczyła 200 w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Niderlandach i Irlandii. W sklepie w Nettetal o powierzchni 380 m.kw. Klienci znajdą bogaty wybór produktów (ok. 3,5 tys. artykułów), w tym owoce i warzywa, mięso, wędliny oraz pieczywo. W sprzedaży dostępne są również wyroby alkoholowe oraz szeroka półka ze zdrową żywnością.

Chcemy dostarczać konsumentom najwyższej jakości produkty z Polski, które cieszą się już zaufaniem nie tylko Polaków, ale również lokalnych mieszkańców w każdym kraju. Aby spełnić ich oczekiwania, nasz asortyment obejmuje również inne produkty ze środkowo-wschodniej Europy. Dostosowując się do oczekiwań konsumentów, możemy zapewniać naszym Partnerom stałe, coroczne wzrosty sprzedaży w kanale zagranicznym – mówi Dariusz Bożek, Dyrektor Działu Detalicznego.

Rozwój konceptu franczyzowego.

Sieć Food Plus kontynuuje rozwój swojego konceptu franczyzowego. Jak dodał Dariusz Bożek, coraz większa liczba sklepów o jednolitych standardach coraz efektywniej będzie wspierała cele biznesowe i sprzedażowe producentów, z którymi współpracuje Mastermedia.

Food Plus jest pierwszą polską siecią franczyzową, zrzeszającą pod wspólnym szyldem sklepy na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec i Niderlandów. Powstała w czerwcu 2016 r. W sklepach Food Plus konsumenci znajdą świeże produkty z Polski. Właściciele sklepów w sieci kładą mocny nacisk na wysoką jakość produktów świeżych, szczególnie szeroki asortyment polskich wędlin i przetworów nabiałowych znanych marek, a także dań garmażeryjnych.