Mastermedia, założona przez polskich przedsiębiorców firma specjalizująca się w dostawach żywności oraz rozwijająca franczyzową sieć sklepów Food Plus, wysłała pierwszy transport do Szwecji. To już szósty rynek – po brytyjskim, niemieckim, niderlandzkim, irlandzkim i belgijskim – do którego lubelski dystrybutor będzie eksportował produkty.

Szwecja to największy i najludniejszy kraj Skandynawii. Od ok. 25 lat zauważalne są zmiany w kulturze i zwyczajach kulinarnych Szwedów. Bardzo interesują się gotowaniem, chętnie wypróbowują przepisy z całego świata. Coraz częściej też jedzą poza domem lub kupują gotowe dania. Szwecja jest też przyjaznym i otwartym krajem, dlatego konsumenci coraz częściej sięgają po szeroką gamę produktów z różnych zakątków naszego globu.

Szwecja jest kolejnym przystankiem na mapie Mastermedia. Naszym celem jest dostarczanie produktów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej na niemal każdy kontynent – mówi Paweł Wójciak, właściciel Mastermedia.

Pierwsza dostawa do Malmo została skompletowana przez magazyn w Wysogotowie koło Poznania. Jak zapowiada Mastermedia, to dopiero początek ekspansji w tym kraju.

Polskie mięso, wędliny, owoce, warzywa i nabiał cieszą się dobrą opinią nie tylko wśród Polonii, ale również wśród mieszkańców Szwecji, zapewniają przedstawiciele. – Mamy nadzieję, że ten pierwszy krok na nowym rynku to dobra zapowiedź na rozwój i współpracę z kolejnymi sklepami w Szwecji – podkreśla Mastermedia.

Mastermedia od 15 lat zwiększa sprzedaż polskich producentów w kanale zagranicznym, a od 5 lat rozwija także koncept franczyzowy Food Plus w Wielkiej Brytanii, Niderlandach, Niemczech i Irlandii. Chwali się, że dzięki synergii pomiędzy producentami a detalistami udało się jej osiągnąć pozycję lidera w dystrybucji polskich produktów poza granicami kraju.

Wypracowane przez lata doświadczenie na rynkach zachodnich oraz współpraca z najlepszymi producentami w Polsce daje nam przewagę konkurencyjną, dzięki czemu nie boimy się nowych wyzwań. Nasza obecność w Szwecji jest tego potwierdzeniem. Wiemy, że dostarczając produkty dobrej jakości, wspieramy naszych Klientów, którzy są swego rodzaju wizytówką Polski za granicą – komentuje Rafał Szarowski, dyrektor handlowy w Mastermedia.

Obroty firmy Mastermedia w 2020 roku wyniosły 885 mln zł, co oznacza, że były większe o 145 mln zł w stosunku do 2019 roku. Firma powstała w 2006 r.