Przyznanie Mastermedia tytułu Solidny Pracodawca Roku 2019 w kategorii ogólnopolskiej jest zwieńczeniem dotychczasowych działań HR w firmie. Wśród najważniejszych kryteriów, decydujących o wyborze laureatów programu, znajdują się m.in.: respektowanie prawa pracy, jasna ścieżka kariery, szkolenia i możliwości rozwoju zawodowego, systemy motywacyjne oraz przestrzeganie przepisów BHP.

W Mastermedia uważamy, że firma to przede wszystkim pracujący w niej ludzie. To oni stanowią o jej sile, o tym jak postrzegana jest na rynku zarówno przez potencjalnych pracowników jak i Klientów czy partnerów biznesowych. Tę nagrodę traktujemy jako docenienie dotychczasowych starań, ale także jako zobowiązanie do dalszego rozwoju działań HR.

Solidny Pracodawca Roku to nagroda stanowiąca potwierdzenie klarowności oraz rzetelności działania firm, co niesie za sobą łatwiejsze nawiązywanie współpracy biznesowej oraz przewagę nad konkurencją w różnego rodzaju przetargach oraz konkursach. Wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom, które inwestują w nowoczesne modele zarządzania personelem.