Choć brexit stał się faktem, na razie jeszcze możliwy jest wjazd towarów i osób na starych zasadach. Jednak po 1 października 2021 r. przywrócone zostaną kontrole celne i paszportowe, a żywność wjeżdżająca na teren Wielkiej Brytanii będzie musiała posiadać świadectwa weterynaryjne.

Naszym celem zawsze było zapewnienie ciągłości dostaw, jednak teraz musimy szczególnie się skupić na ułatwieniu eksportu producentom i wyzwaniach formalnych związanych z koniecznością posiadania świadectw weterynaryjnych od 1 października. Dlatego tak ważne jest przygotowanie procesu sprzedaży w kontekście nowych uregulowań związanych z brexitem – mówi Rafał Szarowski, dyrektor handlowy w Mastermedia Cioczek i Wójciak. – Chcemy być pomostem pomiędzy producentami a klientami i zwiększać sprzedaż w sklepach naszych partnerów poza granicami Polski, a przez to wpływać na coraz większy obrót producentów w kanale zagranicznym.

Więcej dowiecie się na portalach branżowych HandelExtra.pl i Wiadomości Handlowe gdzie artykuł o naszej firmie ukazał się na pierwszej stronie wśród bardzo znanych marek w branży.