Z początkiem 2020 roku Mastermedia wdrożyła nowy system ERP firmy Sente z Wrocławia.

Od ponad roku Mastermedia przygotowywała nowe rozwiązanie, które pozwoli poprawić efektywność pracy w całej organizacji, poprzez zintegrowanie procesów operacyjnych i zautomatyzowanie wybranych zagadnień biznesowych firmy.

Dotychczasowe rozwiązania nie pozwalały na zachowanie wystarczającej, w stosunku do skali działania, integralności i odpowiedniej szybkości przepływu danych, które pochodzą z obszarów sprzedaży, logistyki, reklamacji, finansów i księgowości.

Wdrożenie to pierwszy etap współpracy z Sente. Dalszy rozwój systemu i tworzenie indywidualnych rozwiązań, które ułatwią pracę i dadzą większy wybór narzędzi sprzedażowo-marketingowych dla naszych Klientów, są planowane na bieżący rok.

Jak podkreśla Krzysztof Piech, Dyrektor Logistyki / IT w Mastermedia, który pełni rolę Product Ownera w projekcie wdrożeniowym, wybór systemu informatycznego jest bardzo złożoną kwestią:

Na wybór Sente jako partnera w realizacji projektu wdrożeniowego w Mastermedia, przyczyniło się kilka aspektów: cena, gwarantowany serwis, metodologia pracy, architektura i technologia proponowanego systemu oraz posiadane doświadczenie we wdrożeniach. Dodatkowo ważnym kryterium decyzyjnym była możliwość dalszego rozwoju systemu przez własny zespół programistów w spółce Mastermedia, co daje pewną swobodę i niezależność na przyszłość.