Mastermedia, jedna z największych firm eksportujących żywność z Polski, wysłała pierwsze dostawy do rodzimych sklepów w Luxemburgu. To już 7. państwo, obok Wielkiej Brytanii, Niemiec, Niderlandów, Irlandii, Belgii i Szwecji, do którego za pośrednictwem lubelskiej firmy docierają najlepsze polskie produkty. Firma stale zwiększa zakres działania z producentami i poszerza ich potencjał sprzedaży w kanale zagranicznym.

Luxemburg – kolejny krok na mapie Mastermedia

Luksemburg to niewielki, ale wysoko rozwinięty kraj. Niemal połowa mieszkańców to przybysze z innych krajów (Portugalia, Francja, UK). Szacuje się, że w Wielkim Księstwie przebywa około 4,5 tys. Polaków. Pierwsza dostawa
z magazynu Mastermedia w Wysogotowie wyjechała do Klientów na początku sierpnia.

Luksemburczycy cenią produkty wysokiej jakości, zwracając uwagę na ich markę, ale także jej wizerunek oraz świadome działania – stąd obecność Mastermedia jest w tym kraju zupełnie naturalna. Polskie produkty (m.in. mięso, wędliny, owoce, warzywa i nabiał) cieszą się dobrą opinią nie tylko wśród polonii, ale również wśród pozostałych mniejszości narodowych i rdzennych mieszkańców Luksemburga.

Mastermedia handel ma w DNA

Mastermedia od 15 lat zwiększa sprzedaż polskich producentów w kanale zagranicznym, a od 5 lat rozwija także koncept franczyzowy Food Plus w Wielkiej Brytanii, Niderlandach, Niemczech i Irlandii. Synergia działań między producentami a detalistami pozwoliła osiągnąć firmie pozycję lidera w dystrybucji polskich produktów poza granicami kraju.

– Kolejny kraj i nowi klienci to nie przypadek. To efekt wieloletniej i ścisłej współpracy z producentami oraz wdrażania optymalnych planów sprzedażowych i asortymentowych w kanale zagranicznym. Dzięki bogatemu doświadczeniu możemy wspólnie podbijać kolejne rynki. Pracujemy jednocześnie nad kolejnymi obszarami i kierunkami rozwojumówi Rafał Szarowski, dyrektor handlowy w Mastermedia. Sklepy z polską żywnością zachęcają do odwiedzin nie tylko Polaków. Szeroki asortyment, dobra jakość i chęć poznania nowych smaków przyciągają również inne narodowości, wśród których polskie produkty cieszą się dużym powodzeniem.